שאלות נפוצות

איך אנחנו יכולים לעזור?

מידע כללי

למרות ששיעורי הפשע בדרום אפריקה גבוהים  יחסית ולמרות המוניטין שלנו, טיול במדינה אינו מסוכן. פשעים זעירים הם תופעה בינלאומית והיא לא מדלגת על דרום אפריקה. המדריכים שלנו תמיד ישמרו על הבטיחות שלכם ויעשו כמיטב יכולתם לידע אתכם על סכנה אם יש כזו ובמידת הצורך.

השתמשו בהגיון בריא וטיילו באחריות , שימרו על ההנחיות הבסיסיות הבאות:

 1. אל תלכו ברגל בשעות הלילה.
 2. אם אתם מוכרחים להשתמש בתחבורה ציבורית, Uber היא האפשרות הבטוחה ביותר.
 3. אם אתם משאירים את הרכב שלכם ללא השגחה, אל תשאירו בתוכו תיקים או חפצים יקרי ערך שנראים לעין דרך החלון.
 4. אל תענדו/תלבשו אביזרים יקרים.
 5. אל תישאו על עצמכם סכומי כסף גדולים במזומן.
 6. נסו לטייל בקבוצות, במיוחד בלילה.
 7. אל תאפשרו לאף אחד לסייע לכם בעת משיכת מזומנים מכספומט.

בדרום אפריקה, כמו בישראל, משתמשים במתח חשמלי  220/230 וולט אך דרוש תקע מסוג M.
אתם יכולים לרכוש מתאם לתקע ישראל\דרום אפריקה בחנות  Bonisa Global והוא יחכה לכם על המיטה שלכם במלון בו תלונות את הלילה הראשון.
התמונה המצורפת שקע ותקע הנפוץ ביותר בדרום אפריקה

אם אתם צריכים ממיר מתח למכשירי 110 וולט, עדיף לטייל עם אחד משלכם.

למרות שהזמנות של הרגע האחרון אפשריות, עדיף שתזמינו מוקדם ככל הניתן. הזמנה מוקדמת, 10 חודשים או יותר מראש,  מאפשרת לתכנן את הטיול שלכם טוב יותר מכיוון שמלונות, אטרקציות ומדריכים מתמלאים במהירות. זה נכון לגבי העונות החלשות  אך נכון במיוחד לעונת התיירות המקומית מספטמבר עד מרץ. הזמנות ברגע האחרון מסתכנות במחירים גבוהים יותר מפני שהתפוסה במלונות מלאה, מחירי השכרת רכב מנופחים מהביקוש, ואטרקציות ומדריכי טיולים רבים עשויים שלא להיות זמינים בעת הצורך.

בדרום אפריקה יש מספר ספקים מצויינים; עם זאת, ל- Vodacom הקליטה הטובה ביותר ברוב אזורי המדינה. ניתן לרכוש כרטיס SIM בחנות Bonisa Global, המוצרים שרכשתם יחכו לכם על המיטה שלכם במלון בו תהיו.

כדרישה לכניסה לדרום אפריקה, תצטרכו להציג אישור חיסון נגד קדחת צהובה אם הטיול שלכם מתחיל או עובר דרך הרצועה הידועה בקדחת הצהובה  באפריקה או בדרום אמריקה. מומלץ להתייעץ עם מרפאת המטיילים המקומית שלכם לגבי כל החיסונים שתזדקקו להם או בהתאם להמלצות רופא המשפחה שלכם.

הפארק הלאומי קרוגר וסביבתו הם אזור סיכון למלריה, ככל שתצפינו יותר בפארק הלאומי קרוגר כך עולה הסיכון למלריה, במיוחד בעונה הגשומה מספטמבר עד אפריל. כדי להימנע מעקיצות, הכי פשוט זה להשתמש בדוחה יתושים. מומלץ גם להתייעץ עם הרופא שלכם לגבי השימוש בתרופות נגד מלריה.

כן. באחריותכם לוודא שהדרכון שלכם תקף  ועומד בדרישות.

ודאו שהדרכון שלכם:

א) לא פגוע ובמצב טוב.

ב) יש בו לפחות שני דפים ריקים לצורך אישורי כניסה / יציאה (אם מסלול הטיול שלכם כולל מעברי גבולות נוספים תצטרכו בהתאם עוד עמודים ריקים).

ג) תקף ליותר מ 30 יום ממועד היציאה שלכם מהארץ..

יש מדינות שמאפשרות תוספת להארכת תאריך התפוגה של הדרכון – דרכונים אלה אינם מתקבלים בדרום אפריקה ולא תאושרו להיכנס למדינה.

המטבע המקומי בדרום אפריקה הוא ראנד דרום אפריקה, הקיצור שלו  ZAR.

למרות שלא ניתן להשתמש במטבעות זרים בדרום אפריקה, תוכלו להחליף את רוב המטבעות ל- ZAR אצל ספקי שירות ייעודיים ומורשים אותם תוכלו למצוא בכל הערים הגדולות, שדות התעופה ומרכזי הקניות. כרטיסי אשראי של ויזה ומסטרקארד מתקבלים ברוב העסקים בעוד שרבים מהם לא מקבלים את אמריקן אקספרס. מומלץ לשאת עליכם תמיד מעט מזומנים כדי שתוכלו לשלם עבור הוצאות קטנות, דמי שירות או קניות מרוכלים מזדמנים בדרך וכו’. לא מומלץ להביא המחאות נוסעים כיוון שייתכן שלא תוכלו להחליף אותם במזומן או להשתמש בהם כדי לשלם עבור מוצרים ושירותים. כספומטים זמינים באופן נרחב.

כשיוצאים לסיור רכב בספארי חשוב לזכור שאתם האורחים בבית של חיות הבר. אתם כאן כדי להתבונן, לא לקיים אינטראקציה ולא להכשיל.

 • צמצמו את ההפרעה שלכם להתנהלות הטבעית של החיות ותיהנו מהחוויה הזו בשקט – דיבורים חזקים, רעשים זרים וקולות במהלך הנסיעה יכולים להפחיד את בעלי החיים.
 • אל תנסו למשוך את תשומת ליבם של בעלי החיים על ידי חיקוי של קולות של בעלי חיים, זריקת חפצים, מכות על הרכב, מחיאת כפיים, לקום או לנופף.
 • לעולם, בשום פנים ואופן, אל תנסו להאכיל חיות בר, להתקרב אליהם ברגל או להושיט יד מהרכב ולנסות לגעת בהן או לצלם צילומי תקריב.
 • אנא כבדו תמיד את שיקול דעתם של המדריך או הסייר, במיוחד כשאתם רואים בעלי חיים וטורפים מסוכנים. אל תתעקשו לקרב את הרכב כדי לנסות להשיג תצפית טובה יותר או תמונה טובה יותר, הצוות שלנו יעשה כמיטב יכולתו כדי לאפשר זאת תוך שמירה על בטיחותכם ועל בעלי החיים. נסיעה קרוב מדי לבעלי החיים עשויה לגרור תגובה שלהם והתוצאה של זה לא תהיה נעימה.
 • להימנע מעישון ברכב; העשבייה המקומית מתלקחת בקלות , וגם גץ קטן יכול לגרום לתוצאות הרסניות.

הדבר היחיד שאתם יכולים לקחת איתכם מהטבע של דרום אפריקה הוא זיכרונות.

כל זרע, צדף, אבן או צמח ממלאים תפקיד במערכת האקולוגית שלנו. אם אחד ‘רק לוקח צדף אחד’ והאחר ‘רק לוקח זרע אחד’ והשלישי ‘רק לוקח פרח אחד’ זה יכול לגרום נזק קשה למערכת אקולוגית שלמה. סוג זה של איסוף מזכרות יכול להיות הרסני לטבע; אם אתם רוצים ליהנות מהטבע בביקור הבא שלכם, ואכפת לכם מהמדינה היפה הזו וממטיילים אחרים שרוצים ליהנות ממנה בדיוק כמוכם, הדבר היחיד שעליכם להרים מהרצפה הוא לכלוך.

הפארק הלאומי קרוגר פתוח בכל ימות השנה, אין תשובה אחת לגבי מתי הזמן הטוב ביותר לבקר בו. בעלי החיים בפארק הם חיות בר המסתובבות בחופשיות ולפגוש  אותם זה בעיקר עניין של מזל, סבלנות, והידע של המדריך או הסייר שלכם בפארק, וכמובן שהדבר תלוי בבעלי החיים עצמם, ובתצפיות האחרונות. במהלך הקיץ (עונת הגשמים) בורות המים מלאים יותר; הצמחייה גבוהה ושופעת, והטמפרטורה בדרך כלל גבוהה. זה גורם לחלק מהחיות לנוח יותר בשעות החמות ביותר של היום כדי להגן על עצמן מפני השמש הישירה, וכל זה מקשה מעט יותר לפגוש את בעלי החיים החמקמקים יותר. עם זאת, עדיין קיימת אפשרות גבוהה מאוד לפגוש את חמשת הגדולים של דרום אפריקה (נמר, קרנף, באפלו, אריה ופיל), אפילו במהלך הקיץ. למרות שהפארק הלאומי קרוגר היא השמורה הגדולה ביותר בדרום אפריקה והיא יכולה להעניק לכם כמה סיבות טובות לשחצנות לחברים ומשפחה, קחו בחשבון שיש עוד הרבה שמורות פרטיות שיספקו לכם חוויה מושלמת עבורכם. אנא הקפידו להתייעץ עם צוות Bonisa Global לגבי אטרקציות חיות הבר הטובות ביותר בהתאם להעדפות האישיות, הזמן, התקציב והמסלול שלכם.

שיא עונת הלווייתנים נמשכת בדרך כלל מיוני עד אמצע דצמבר מדי שנה. התאריך המדויק תלוי אך ורק בזמן שאורחי הענק האלו מגיעים ועוזבים.

מושבת הפינגווין האפריקאי פתוחה למבקרים בכל ימות השנה.

בדרום אפריקה יש המון מה להציע לכולם! בין אם אתם מטיילים לבד, בחופשה משפחתית עם הילדים, או כאן לעסקים או לירח דבש רומנטי, בדרום אפריקה יש הכל! היסטוריה, חיות בר, תיירות הרפתקאות, תרמילאים, טיולי יוקרה ואירוח יוקרתי. יש טיולים מדהימים וחוויות שמתאימות לכל סוג של תקציב.

דרום אפריקה היא יעד חופשה לכל ימות השנה; זמן ההגעה תלוי מאוד בסוג הטיול שאתם מחפשים. פעילויות שונות מתאימות לעונות שונות. הזמנים הטובים ביותר לסיורי רכב בספארי הם באביב הדרום אפריקאי (מאוגוסט עד אוקטובר). שאר האטרקציות התיירותיות מתאימות לזמנים שבין האביב ועד הקיץ ותחילת הסתיו (אמצע ספטמבר עד תחילת מאי).

בדרום אפריקה ישנן אחת עשרה שפות רשמיות: אפריקנס, אנגלית, ועוד 9 שפות מקומיות אחרות. חמש השפות המדוברות ביותר בדרום אפריקה הן אפריקנס, אנגלית, isiZulu, isiXhosa ו- Sepedi. אנגלית ואפריקנס הן השפות הנפוצות ביותר במקומות רשמיים, בתקשורת ובעסקים. שלטי הדרכים, פרסומות וכו’- כולם בעיקר באנגלית. גם אם אנגלית אינה שפת האם של כל המקומיים, הרוב מסוגלים לדבר ולהבין את השפה.

דרום אפריקה מחולקת ל 9 מחוזות: הכף המערבי, הכף הצפוני, הכף המזרחי, קוואזולו-נטאל, המדינה החופשית, הפרובינציה הצפון-מערבית, חאוטנג, מפומלנגה ולימפופו.

ערים הגדולות והמרכזיות כוללות את קייפטאון, יוהנסבורג, פרטוריה, דרבן ובלומפונטיין.

דרום אפריקה היא המדינה היחידה בעולם עם שלוש ערי בירה.

הראשונה היא קייפטאון, ‘עיר האם’, בירת המחוקקים.

השנייה היא בלומפונטיין, בירת הרשות השופטת.

השלישית היא פרטוריה, המכונה כיום טשוואנה, הבירה האדמיניסטרטיבית.

כן. באחריותכם המלאה לרכוש ביטוח נסיעות טוב לפני ההגעה לדרום אפריקה. אנו עשויים לבקש מכם לספק את מספר פוליסת הביטוח שלכם לפני יציאה לסיורים..

המע”מ משולם בעת רכישה של מוצרים שונים בדרום אפריקה, השיעור הנוכחי הוא 15% ומשולם עבור רכישת סחורות ושירותים. אתם יכולים לבקש החזר מע”מ על רכישת מוצרים בלבד ולא על קבלת שירותים שונים. כלומר אינכם יכול לבקש החזר מע”מ עבור תשלום לינה, הסעות וכן הלאה. אתם כן יכולים להגיש בקשה החזר עברו רכישת מוצרי אלקטרוניקה, תכשיטים וכדומה. על מנת לקבל החזר, עליכם:
 1. להיות תיירים שמבקרים בדרום אפריקה ללא אזרחות דרום אפריקאית.
 2. להציג את המוצרים שרכשתם בפני הגורמים הרלוונטיים.
 3. לספק חשבונית מס בה מופיעים הפרטים שלכם.
 4. לצרף את קבלת הקנייה כהוכחת רכישה.
 5. להגיש את בקשת ההחזר תוך 90 יום מהתאריך המופיע על חשבונית המס.
 6. הסכום הכולל צריך להיות גבוה מ- 250ראנד.
 7. על מנת לדרוש החזר מע”מ על רכישות עליכם להצהיר על המוצרים למכס באחד מ -43 הנמלים המסחריים המיועדים לכך (גבולות יבשתיים, שדות תעופה בינלאומיים, נמלים, רכבות – קישור מסודר עם הרשימה המלאה יימסר לכם במידת הצורך)
VRA (Vat Refund Administrator ) – למנהל החזרי המס יש משרדים רק בשלושה שדות תעופה בינלאומיים
 1. קייפטאון
 2. המלך שאקה (דרבן)
 3. OR Tambo (יוהנסבורג)
אם אתם עוברים דרך אחת מארבעים היציאות האחרות תצטרכו להגיש בקשה ל- VRA בכתב. אם אתם עוברים באחד משלושת שדות התעופה הבינלאומיים בהם יש משרדים של VRA והבקשה שלכם להחזר אושרה, אתם תקבלו כרטיס אלקטרוני והזיכוי שלכם ייטען לתוכו תוך מספר שבועות. למידע נוסף ויצירת קשר, אנא היכנסו לקישור הבא: https://www.sars.gov.za/TaxTypes/VAT/Pages/VAT-Refund-on-Exported-Goods.aspx
המידע באתר לא מחליף ייעוץ משפטי או פיננסי. המידע שנמסר אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ משפטי או פיננסי שיכול להינתן על ידי עורך הדין, רואה החשבון ו / או היועץ הפיננסי שלכם. למרות שהושקעה תשומת לב רבה בהכנת המידע שנמסר לכם, אנחנו מסירים אחריות מכל שגיאות או טעויות  ואנחנו לא לוקחים אחריות כלשהי לכל אובדן או נזק כלשהו. החוק משתנה ללא הרף, ולכן הוא יכול להשפיע על כל אדם, פרטי או בעל עסק בדרכים שונות. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ חיצוני בנוגע לנסיבות והמקרה הפרטי שלכם. אנו ממליצים  להתייעץ עם יועץ המס, רואה החשבון או עורך הדין שלכם לגבי כל השאלות שיש לכם, או יהיו לכם בעתיד, ולגבי כל מידע הנוגע למצבכם הפרטי. המידע שנמסר מיועד למטרות הסברה וסיפוק מידע בלבד והוא זמין לשימושכם האישי.

כן, מי ברז בטוחים לשתייה בדרום אפריקה. הם מנוטרים על ידי תוכנית ממשלתית בשם ‘BLUE DROP’ ואיכות המים מדורגת ‘SANS 241’ שתואמת את ההנחיות של ארגון הבריאות העולמי למי שתייה.

מדריך תיירים מוסמך צריך ללבוש תג שם רישמי ולהחזיק בתעודה רשמית המסופקת על ידי המחלקה הלאומית לתיירות. רק מדריכים עם רישיון תקף רשאים להדריך אתכם. התעודה הזו חשובה לא רק כדי להבטיח שהמידע שנמסר לכם הוא נכון ומדויק, אלא גם מפני שהדרכה ללא רישיון היא עברה על החוק. יותר מכך, זה חשוב למענכם, למען ביטחונכם ולביטוח הנסיעות שלכם, אם חלילה מתרחשת תאונה והמדריך שלכם אינו מדריך מוסמך הדבר עלול לסבך את הביטוח שלכם ושלו. אנו מבקשים מכם לוודא שאתם שוכרים מדריך מוסמך או שאתם מזמינים  את הסיורים שלכם באמצעות חברות הפעלת טיולים מוכרות. למדריכים שונים יש כישורים שונים (לא כל מדריך תרבות יכול להדריך אותכם בטבע וכך האלה) ואנחנו ממליצים לכם לוודא שהמדריך שלך רשום בהתאם להנחיות ולחוקים.

אם יש לכם שאלה ולא מצאתם את התשובה במדריך שלנו, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או לשלוח דוא”ל ונשמח לעמוד לרשותכם.

אולי, אם זו שאלה ממש טובה, אנחנו נוסיף אותה לרשימת השאלות במדריך.

שאלות הקשורות לחברת בוניסע גלובל

 • טיול מאורגן הטיולים המאורגנים שלנו הם ההמלצה שלנו לטיולים שמתאימים לקבוצות ומשפחות בגדלים שונים ובכל הגילאים, הם טיולים המתחשבים בתקציב ונועדו לאפשר לכם לחוות את האטרקציות העיקריות לאורך המסלול שתבחרו. אתם יכולים לבחור שניים או אפילו שלושה טיולים כאלה, אחד מכל סוג ולבנות לכם מסלול טיול מקיף לכל דרום אפריקה בתוך דקות. טיולים אלה הם פרטיים שלכם, ותוכלו להחליט אם אתם מעדיפים לערוך את הטיול בנהיגה עצמית או להזמין מדריך מוסמך שיסיע אתכם וילווה אתכם, ובכך להעצים את החוויה שלכם תוך הדרכה, סיפורים ועובדות מעניינות, מידע מעמיק על ההיסטוריה בכדי להבין טוב יותר את דרום אפריקה. הוא אפילו יראה לכם כמה סודות לאורך הדרך. חבילות אילה אינן אינן ניתנות להתאמה אישית. במידה ותרצו לבצע שינויים כלשהם, אנא עיינו הטיולים בהתאמה אישית שלנו.
 • טיולים בהתאמה אישית – כפי שהשם מרמז, מובנים במיוחד עבורכם. אנו נתאים את הטיול לתאריכי ההגעה והחזרה שלכם, ונוודא שטיול מושלם עבורכם מכל הבחינות. אנו נבנה אותו לפי התקציב והעדפות שלכם, בין אם מדובר ב ירח דבש, סיור לחברות, טיול משפחתי עם ילדים, או קבוצת חברים שטיילים יחד. אנחנו נכלול פעילויות ואטרקציות נוספות, פעילויות עם חיות בר נוספות או זמן מנוחה רב יותר בהתאם להעדפות האישיות שלכם.
 1. מצאו סיור באתר שלנו.
 2. מלאו את השאלון בעמוד הטיול
 3. המתינו שנציג של Bonisa Global יצור איתכם קשר כדי לאשר איתכם את פרטי סיור.
 4. שלמו את מחיר הסיור.
 5. קבלו את כל הקבלות והאישורים ותיהנו!
 1. מלא את הטופס באתר.
 2. אנחנו ניצור איתכם קשר טלפוני ונדבר על הטופס שמילאתם ונוסיף את ההתאמות האישיות שלכם לסיור.
 3. על פי מורכבות הסיור שלכם, תדרשו לשלם על הזמן הדרוש לתכנון הסיור שלכם.
 4. שלמו את הפיקדון הדרוש; למרות שפיקדון זה אינו ניתן להחזר, הוא ינוכה מהמחיר הסופי שלכם לאחר ביצוע ההזמנה.
 5. תוך 3 עד 5 ימי עסקים מיום ביצוע ההפקדה תקבלו טיוטה גסה של מסלול הטיול שלכם ואת העלות המשוערת לסיור שלכם.

א) אם אתם מרוצים מהערכת ההמחיר ומהמסלול המוצע נוכל להמשיך לבצע את ההזמנות הדרושות ולהכין מסלול סופי.

ב) אם אינכם מרוצים אנא ציינו את הבעיה, ואנחנו נדאג לבצע את ההתאמות.

 1. תקבלו את המסלול הסופי ואת העלות הסופית שלו; מסלול הטיול יכלול תמונות של מקום הלינה שלכם ורשימה של כל הפעילויות הכלולות.
 2. נדרש תשלום מינימלי של 50% בכדי להבטיח את הזמנתכם – יש לשלם את יתרת התשלום עד 30 ימים לפני תאריך היעד.
 3. רק לאחר תשלום מלא על הסיור, ישלח אליכם פירוט מלא של הסיור. הפירוט יכלול את לוחות הזמנים, מידע מלא על מקום הלינה ושוברים לפעילויות שלכם.

אם יש לכם שאלה ולא מצאתם את התשובה במדריך שלנו, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או לשלוח דוא”ל ונשמח לעמוד לרשותכם.

אולי, אם זו שאלה ממש טובה, אנחנו נוסיף אותה לרשימת השאלות במדריך.